3D Secure nedir ve ne işe yarar?

307
3D Secure nedir ve ne işe yarar?

3D Secure nedir ve ne işe yarar?

3D secure, internette kredi kartı yâda banka kartları ile yapılan alışverişlerin güvenli yapılabilmesi için geliştirilmiş bir sistemdir.

Ücretsiz kullanıma sunulan, Visa ve Mastercard kuruluşlarının onaylamış olduğu İNTERNETTEN GÜVENLİ ALIŞVERİŞ, son derece güvenli olmakla beraber, kullanım esnasında tanımlı cep telefonunuza tek kullanımlık bir 3D secure şifresi gönderir. Alışveriş sırasında cep telefonunuza gelen şifreyi kullanarak son derece güvenli alışveriş yapmış olursunuz.

Sitemde kayıtlı bir cep telefonunuz yoksa yâda kayıtlı telefon numaranız değişti ise alışveriş ekranında uyarı çıkar. Bu gibi bir durumda bankanızın en yakın şubesine giderek cep telefonunuzu sisteme kaydettirin.

İnternette güvenli alışveriş sırasında cep telefonunuza gelen tek kullanımlık 3D secure şifrenizi üst üste 3 kere yanlış girdiğiniz takdirde, sizin dışınızda bir başkasının kullanıyor ihtimaline karşı banka tarafından sistem 1 saat kadar kendini kitler. Kartınız 1 saat sonra kullanıma açılacaktır.

MasterCard SecureCode ve Verified by Visa logolarını gördüğünüz tüm sanal mağazalar da internet güvenli alışverişini yapabilirsiniz.

İnternette alışveriş sırasında ekrana gelen kişisel güvenlik mesajı, çalıştığınız bankanın internet sayfasında 3D secure hesap yöneticisinde kendinizin oluşturacağı bir mesaj yer almaktadır. Buradan kontrol ederek gerçekten bankanızdan geldiğini anlayabilirsiniz. 3D secure hesap yöneticisinden kişisel güvenlik mesajı oluşturmadıysanız, alışveriş sırasında şifre ekranı boş gözükecektir.

İnternet alışverişi sırasında herhangi bir aksilik çıkarsa bankanızın müşteri hizmetlerini arayarak yardım almanız mümkün.