CS:GO Rütbe Sistemi Nasıl Çalışıyor?

4198
CS:GO Rütbe Sistemi Nasıl Çalışıyor?

CS:GO Rütbe Sistemi Nasıl Çalışıyor?

CS:GO’da rütbeler sizin yetenek düzeyinizi belli etmektedir. 3. Seviyede rekabetçi modu açılmaktadır. Rekabetçi oyun tarzında bir rütbeye yerleşebilmek için 10 adet oyunda atmanız gerekmektedir. Peki ya bu oyunlardan sonra rütbe nasıl belirleniyor? Bu nokta da sunucu sizin her 2 maçınızın ardından 21 saat süren bir değerlendirme içerisine alıyor. Bunun neticesinde sistem sizin en başarılı olduğunuz yere atamada bulunuyor. Bu atama sürekli olarak aynı şekilde kalmıyor. Kötü ya da iyi oynamanıza göre rütbenizde düşüşler ya da artışlar meydana gelmektedir.

Rütbe Neye Göre Belirlenmektedir?

CS:GO oyun platformu aslında bu konu hakkında resmi bir açıklama da bulunmamıştır. Bu nedenden ötürü bu konu hakkında bazı sırlar hala gizliliğini korumaktadır. Fakat gamespota açıklamalarda bulunan bir yetkili; rütbeler arasında belirli bir puan bulunduğunu ve oyuncu bu puana ulaştığı takdirde bir üst rütbeye atlayabileceğinden bahsetti.

Bu puanlama için bilinen beş adet ölçüt bulunmaktadır. Bunlardan ilk dördü; Öldürme sayısı, EDO sayısı, Skor sayısı, İsabet Oranıdır. Bunun haricinde bir de karşı takımın rütbesi yer almaktadır. Peki bunun nasıl bir etkisi bulunmaktadır? Bunu şöyle açıklayabiliriz; karşınızdakinin rütbesi sizden iki üç seviye üstteyse normalde a kadar puan gelmesi gerekirken 2a kadar puan gelmektedir. Buradaki rakamlar misaldir fakat anlatmak istediğimiz durum karşınızdakinin rütbesi sizden fazlaysa normalden daha fazla puan getirisi olacaktır.

Oyun içerisinde rütbe atlamanın zor olduğu rütbe düşmenin ise daha kolay bir şekilde gerçekleştiği söylenmektedir. Yine bu konuyla ilgili herhangi bir resmi açıklama olmamasına karşın, oyun içerisinde sizin almanız gereken belli bir skor limiti olduğu sanılmaktadır. Bu skor limitinin üstünde tamamlamanız halinde artı puan, altında tamamlamanız halinde eksi puan olarak size dönmektedir. Bu nokta da eksi puan götürüsünün artı puan getirisinden daha fazla olduğu sanılmaktadır. Bu nokta da rütbe atlamak adına art arda yüksek skorlar elde etmek iyi sonuçlar getirecektir.