İnternetten İngilizce Nasıl Öğrenilir?

263
İnternetten İngilizce Nasıl Öğrenilir?

İnternetten İngilizce Nasıl Öğrenilir?

Dil kurslarına ayıracak vakti yâda bütçesi olmayanlar İngilizce öğrenebileceği başka yollar ararlar. Genelde dil kurslarına gidip de istediği dili öğrenemeyen birçok insan var. Bunun nedeni kursların işletme mantığıdır. Kurslar ticarethane mantığıyla yürütüldüğü için sonuç alma oranı düşüktür. Hal böyle olunca insanlar başka yollar aramaya başlar. Artık her şeyi yapabildiğimiz internet ortamında İngilizce öğrenmenin mümkün olup olmadığı geliyor akıllara.

Son zamanlarda internet üzerinden bir çok online kurs alabileceğiniz siteler açılmaya başladı. Hem güvenilir hem sonuç odaklı hem daha uygun fiyatlı.

İnternetten İngilizce kursu almak yüz yüze öğretmenden kurs almakla aynı değildir. Lakin avantajları da vardır. Öncelikle internetten kurs alacak kişinin bazı kişilik özelliklerine sahip olması gerekiyor. Disiplinli bir insan olmak, aksatmadan ve atlamadan çalışmak ve en önemlisi tekrar yapmak. Disiplinli bir insan olmazsanız internet kurslarından da yüz yüze kurslarından da başarı sonuç alamazsınız.

İnternet kursları için internete baktığınızda karşınıza birçok alternatif çıkacaktır. Kafanız karışmasın. Birçok internet sitesi ve videolar arasında kaybolmayın. LYS gibi seçmeli bir sınava hazırlanacaksanız konu anlatımlı sitelere bakmalısınız fakat genel İngilizce öğrenmek istiyorsanız video izlemeniz sizin için daha doğru olacaktır. Bu yol ile çok pratik bir şekilde öğrenebilirsiniz.

İnternetten İngilizce öğrenmeyi yüz yüze öğrenimden bir tık üste çıkaran bir sebep daha var. İngilizce öğreniminde kelime ve deyim ezberi önemli. Farklı bir çalışma şekliyle sadece kelime ve deyim öğreten siteler var. Bu sitelerden çok rahat bir şekilde İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu sitelerin akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz uygulamaları da mevcut. memrise.com adlı site bu sitelerden biridir. Cümle kurma ve çevirme anlamında hayli faydalı bir uygulama da Duolingo. Bu uygulamayı kurduğunuzda öncelikle size bir seviye belirleme sınavı yapıyor ve çıkan sonuca göre bulunduğunuz seviyeden yâda sıfırdan öğretmeye başlıyor.

Geriye kalan tek yapmanız gereken size uygun doğru siteyi ve öğretmeni seçmektir. Disiplinli ve istekli olmanız şartıyla internet üzerinden hızla İngilizce öğrenebilirsiniz. Tüm bunların yanında tekrar için cd’ler temin edebilirsiniz ve cep telefonlarınıza uygulamalar indirebilirsiniz.