Samsung ve Apple Karşılaştırması

221
Samsung ve Apple Karşılaştırması

Samsung ve Apple Karşılaştırması sayılmaz fakat iki şirket hakkında güzel bilgiler anlattık.

Dünyanın en fazla satış yapan iki cep telefonu üretici Samsung ve Apple zirvedeki yerini hiçbir üreticiye kaptırmadı. Apple cep telefonu ve saat gibi akıllı teknolojik ürünler üretirken Samsung derin bir geçmiş ve tecrübeye sahip. Samsung sadece cep telefonu üreticisi olmayıp tüm teknolojik ve mekanik ürünlerin üretiminde çalışmaktadır.

Beyaz eşyadan tutun da giyim sektörüne her alanda makine üretip satmayı amaç edinen Kore şirketi Samsung 1938 yılında kuruldu. Kurulduğunda meyve ve balık üretimi yapan firma çok sonraları teknoloji sektörüne girdi. Şimdi ise dünyanın en iyi ve en şık cep telefonlarını üretiyor.

Amerika’nın California eyaletinde 1976’da faaliyetlerine başlayan Apple, efsane lideri Steve Jobs öncülüğünde kurulmuştu. Apple kuruluşundan bu yana en büyük yatırım ve projelerini ise şüphesiz 2007 ve sonrasında gerçekleştirdi. Aslında kuruluşundan beri birçok bilgisayar çalışması bulunan Apple, Microsoft ile yeterince yarışamadı. Cep telefonu piyasasında fark edilen açık sebebiyle bu alana yatırım yapıldı ve bugün dünyanın en çok kazanan şirketleri arasına girdi.

Samsun cep telefonlarının en tutulanları Samsung Note serisi, Samsun A serisi. Apple telefonların en çok tutulanları ise şüphesiz iPhone ismiyle piyasaya sürülen cep telefonları. Zaten iPhone şuanda tek tip üretilen bir model. Apple bu cep telefonu modeli dışında akıllı teknolojiye sahip ürünler üretiyor.

Samsung ile Apple cep telefonları arasındaki en büyük fark işletim sistemleri. Samsung, Google’un üretimi Android işletim sistemini tercih ederken, bilgisayar kültüründe yetişmiş olan Apple ise kendi geliştirdiği İos işletim sistemini kullanıyor. Her iki şirketin de birbirinden farklı modelleri var. Samsung geniş ekranları tercih ederken, Apple küçük ekranları tercih ediyor. Son yıllarda Apple da geniş ekranlı cep telefonlarına yöneldi.