WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

235
WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir

Whatsapp, web sürümüyle de mobil sürümüyle de son dönemlerde hikaye gibi birçok özelliğin de gelmesiyle oldukça atakta bir uygulamadır. Tamamen internet paketine veya wifi’a dayalı olmakla beraber müzik, video, fotoğraf gibi paylaşımları çok daha ucuza yapmanızı sağlayabilmekte. Tüm cihazlar arasında görüntülü ve sesli konuşma sağlayabilmekte. Üstelin internetten giden verinizin çok daha az olmasıyla beraber faturanızın kabarık olmasını da önlemektedir.

Öte yandan whatsapp telefon numaranız ile eş zamanlı olarak çalışmakta ve uçtan uca şirele ile konuşmalarınız ve paylaşımlarınız daima güvenli olarak tutulmaktadır. Ancak belli sebeplerden dolayı whatsapp hesabınızın başkalarının telefonlarında görünmesini istemiyorsanız bunun için sadece whatsapp uygulamasını telefondan silmeniz yetmez bunun için hesabınızı toptan silmeniz gerekmektedir. Ancak hesabınızı sildiğinizde whatsap üzerinden kayıtlı olan sohbet geçmiş, whatsapp grupları ve Google Drive yedeklemeleri gibi bilgiler gidecektir. Eğer bunların yedeklerini aldıysanız ve Whatsapp’ı silmeye hazırsanız bu işlemi cep telefonunuzdan yanı mobil uygulamadan kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bunun için öncelikle geri alınamayacak bir işlem olduğunu bilmeli ve bunu yalnızca sizin yapacağınız bir işlem olduğunu ve Whatsapp ekibinin sizin için yapamayacağınızı bilmelisiniz. Yanlışlıkla olan durumlarda bile Whatsapp verileri veya hesabı geri alınamamaktadır.

Whatsapp uygulamasına giriş yapıyorsunuz ve menü tuşundan ayarlar bölümüne geliyorsunuz. Biraz altta Hesap bölümü olacaktır. Bu alana tıklıyorsunuz ve karşınıza gelen 5 seçenekten en altta yer alan Hesapmını Sil bölümüne dokunuyorsunuz. Bu alana aynı Whatsapp hesabını oluştururken ki telefon numaranızı aynı şekilde Uluslarası koduyla birlikte örneğin Türkiye için 90, yazıyorsunuz ve Hesabını Sil’e dokunduğunuzda hesabınız silinmiş oluyor.